W niezwykłym świecie dinozaurów

JuraPark, to położony między Toruniem i Bydgoszczą, obiekt turystyczno- edukacyjny. W ponad 12 hektarowym lesie, w pięknej scenerii czeka na uczniów moc atrakcji. Tam właśnie wybrali się uczniowie klas II c i II d.

Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat tych prehistorycznych stworzeń, ale również spędzenie wspólnie, w sposób kreatywny czasu wolnego przed wakacjami.

Naszą wędrówkę po tej niesamowitej krainie, zaczęliśmy od zwiedzania ścieżki przyrodniczej, wiodącej przez las. Informacje przekazywane przez panią przewodnik ożywiały te monstrualne posągi dinozaurów, a spacer przez kolejne ery prehistorii otwierał drzwi do świata tych zwierząt.

Kolejnym punktem na naszej drodze było nowoczesne Kino , emitujące filmy w formacie 5D.  Film przedstawiający powstanie Wszechświata, pokazany w trójwymiarowym obrazie z efektami dźwiękowymi, ruchowymi i dotykowymi, pozwolił nam aktywnie przeżyć sceny pokazane na ekranie.

Muzeum im. Karola Sabatha, słynnego paleontologa, było kolejnym punktem na naszej drodze. Obejrzeliśmy niezwykłe zbiory i okazy z całego świata, będące wynikiem pracy naukowców zarówno polskich , jak i innych narodowości. Wędrówkę zakończyliśmy w „Bursztynowym lesie”, gdzie poznaliśmy ciekawy proces powstawania bursztynu bałtyckiego.

Oczywiście był też czas na zabawę i chwilę wytchnienia na placu zabaw. Zabawy na zjeżdżalniach, wspinaczki i odkrywanie skamieniałości w piachu okazało się radosnym zwieńczeniem naszej podróży do świata dinozaurów.

Autor: Karolina Brodzka