Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Chełmży

Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Chełmży

RODZINNY PIKNIK Z KSIĄŻKĄ W TLE

   Wtorkowe popołudnie było słoneczne i upalne (ominęła nas prognozowana burza) i przy takiej właśnie pogodzie odbył się  piknik rodzinny. Rozpoczęliśmy go popisem naszych uczniów w musicalu pt. „Zaczytana szkoła”. Wystąpili również nasi goście czytając lub recytując fragmenty książek: pan Dariusz Łubkowski, panie Barbara Czajkowska i Wioleta Woźniewska z córkami oraz Michał Bazanowski. Wręczono również nagrody zdobyte w konkursach czytelniczych, a nasza pani bibliotekarka pani Zdzisława Konieczek podsumowała Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

   Na szkolnych boiskach czekała na nas wspaniała zabawa, a to dzięki obecności wozu strażackiego z jego dzielną drużyną, a także prowadzonych przez wuefistów potyczkom rodzinnym. Największą popularnością cieszyła się przez cały czas „kawiarenka pod lipami”, gdzie serwowano lody, ciasta, napoje, kiełbaski z grilla, frytki i grochówkę. Nie zabrakło też chętnych do kupowania książek na kiermaszu i losów na loterii fantowej.

   Kulminacyjnym punktem pikniku była aukcja prac plastycznych naszych uczniów, którą poprowadziła sama pani dyrektor Marzanna Matyasik. Dochód z aukcji w kwocie 485 złotych zostanie przeznaczony na renowację sztandaru.

Szczególne podziękowania należą się przede wszystkim:

  • wspaniałym mamom działającym w Radzie Rodziców,
  • wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc przed i podczas imprezy,
  •  nauczycielom za przygotowanie uczniowskich występów,
  • Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmży za chłodzenie nas podczas upału,
  • pracownikom obsługi z naszej szkoły,
  • wszystkim sponsorom.

 

DZIĘKUJEMY!!!

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska