Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Chełmży

Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Chełmży

ENGLISH DAY PART I

       13 czerwca, upłynął  w naszej szkole pod znakiem języka angielskiego. To przedsięwzięcie miało na celu: promocję tego języka, wykazanie się jego znajomością, a przede wszystkim dobrą zabawę.

  Zaczęliśmy od krótkiej projekcji na temat angielskiej szkoły. Dzieci wspólnie wyszukiwały podobieństwa i różnice między naszą szkołą  a szkołą brytyjską.

   Następnym punktem programu był Przegląd Piosenek Anglojęzycznych. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować się w wybranym przez siebie utworze. Okazało się to świetną rozrywką, ponieważ łatwe i rytmiczne piosenki, zachęciły do śpiewu i pląsów  całą salę.

  Odbyła się też rywalizacja konkursowa między II i III klasami. Reprezentanci  każdej klasy  utworzyli dwie drużyny. Konkurs przebiegł w trzech etapach. Trzeba było wykazać się nie tylko wiedzą i umiejętnością mówienia po angielsku, ale również sprytem i zwinnością.

  Przy okazji tego wydarzenia uczniowie mogli zgłębiać wiedzę na temat kultury i życia w Wielkiej Brytanii, a przy tym uczyć się przez zabawę i miło spędzić czas.

Była to inna niż zwykle lekcja języka angielskiego. 

Autor: Karolina Brodzka