Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Chełmży

„ZŁAP BAKCYLA DO CZYTANIA”

12 czerwca odbył się finał akcji organizowanej przez Bibliotekę Dziecięcą w Chełmży „Czytam sobie w bibliotece”. W cyklu spotkań z książką  brały udział klasy IIb, IIc oraz IId. Do finału projektu dostała się jedna z grup z klasy IIc.

W trakcie podsumowania akcji dzieci rywalizowały ze sobą w różnorodnych, konkurencjach. Trzeba było wykazać się nie tylko umiejętnością płynnego czytania, ale również zwinnością, sprytem i umiejętnością logicznego myślenia, rozszyfrowując chociażby, wiadomość zakodowaną alfabetem Morse’a.

Nasza drużyna uplasowała się na III miejscu. W CHOK- u byli z nami również uczniowie z klasy IIb z wychowawczynią, panią Anną Piphanz. Serdecznie dziękujemy im za gorący doping, który naprawdę podgrzewał atmosferę i motywował do świetnej zabawy.

W czasie przerw można było podziwiać galerie prac plastycznych, które powstawały w trakcie spotkań z książką. Był też czas na tańce i wesołe pląsy w rytm piosenek o książkach.

Zarówno finaliści, jak i pozostałe dzieci, wspaniale się bawiły. Bez wątpienia, złapaliśmy bakcyla do czytania, a na wakacje na pewno zabierzemy ze sobą ulubioną książkę.

Autor: Karolina Brodzka