„DWANAŚCIE MIESIĘCY”

Drugoklasiści z klasy c i d mieli okazję wziąć udział w wyjeździe do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu. Sztuka była wystawiana na dużej scenie teatru, a my mogliśmy  ją oglądać z II piętra, co dodatkowo budziło niesamowite emocje...

Bajka „Dwanaście miesięcy” opowiada o niesfornej królewnie, która rządziła niesprawiedliwie królestwem, macosze i jej krnąbrnej córce oraz  skromnej dziewczynie o dobrym sercu. Wydawało się, że zna las, który de facto bardzo kochała i każdy jego zakątek na pamięć. Otóż okazuje się, że prawda o lesie owiana jest wielką tajemnicą, którą w trakcie spektaklu odkrywamy razem z aktorami.

Kiedy główna bohaterka wyrusza w ostatnią, mroźną i zimową noc roku do lasu na poszukiwanie pierwiosnków, wydaje się, że nic dobrego jej nie spotka. Jednakże na pomoc przychodzą jej mieszkańcy lasu. Kim są? Czy uratują dziewczynkę? Czy zwierzęta mówią? I czy pierwiosnki naprawdę rosną tylko wiosną? O tym dowiecie się z bajki…

W sztuce odbywa się walka dobra ze złem i jak to w bajkach dobro wygrywa, zaś złe charaktery zostają ukarane. Spektakl budzi mnóstwo pozytywnych emocji, zaskakuje piękną i bogatą scenerią, efektami specjalnymi oraz strojami.

Autor: Karolina Brodzka