Artystyczny sukces Michała Bazanowskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII  Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji i Prozy Polskiej, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Warszewicach.

Wędrówkę przez krainę poezji rozpoczęliśmy od zabawnych utworów Danuty Wawiłow, przygotowanych przez uczniów klas III i IV, dzięki którym spojrzeliśmy na świat oczami dziecka.

Następnie z prozy Joanny Chmielewskiej, za sprawą V i VI-klasistów, dowiedzieliśmy się między innymi jak wytrzymać ze współczesną kobietą, jak wyglądała lekcja historii w pewnej szkole oraz poczuliśmy dreszczyk emocji przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Na koniec gimnazjaliści zaprezentowali  subtelne i pełne niezwykłej wrażliwości, współczucia dla ludzi odmiennych, skrzywdzonych przez los, wiersze Bolesława Leśmiana.

Wystąpiło aż 74 uczestników z 14 szkół naszego powiatu. Konkurencja była bardzo duża.

Tym milej jest nam poinformować, że Michał Bazanowski z klasy VIa naszej szkoły zajął I miejsce w kategorii klas V-VI (wystąpił z fragmentem ,,Autobiografii" Joanny Chmielewskiej). Otrzymał również nagrodę specjalną za zdobycie największej ilości punktów spośród wszystkich uczestników występujących w tej aktorskiej uczcie.

Gratulacje!

Autor: Marta Parzyszek