POZNAJEMY NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ

Uczniowie klas IIc i IId wybrali się na wycieczkę po Chełmży. Wyruszyliśmy z ulicy Tumskiej, gdzie znajduje się Punkt Informacji Turystycznej. Tuż obok mogliśmy podziwiać zabytkową bramę, która wieki temu była głównym wjazdem do naszego miasta. Poznaliśmy także historię naszej Katedry pod wezwaniem św. Trójcy. Była to okazja, aby dowiedzieć się, jak zmieniała się jej konstrukcja na przestrzeni dziejów, do czego przyczyniła się między innymi „Legenda o kubeczku”.

Kolejnym punktem naszej trasy był Rynek wraz z fontanną, na miejscu której w dawnych czasach mieściła się drukarnia. Następnie udaliśmy się na ulicę Kopernika, aby poznać historię kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja i podziwiać nasze urokliwe jezioro. Odwiedziliśmy także ulicę Chełmińską i kamienicę, w której niegdyś mieszkał bł. ks. Stefan Frelichowski. Jedną z ciekawostek, którą poznaliśmy jest ta, iż pod tą właśnie ulicą mieści się pradawna osada licząca ok. 5000 lat.

Kulminacyjnym punktem na naszej trasie była wizyta w Miejskiej Izbie Muzealnej, gdzie mogliśmy podziwiać zgromadzone zbiory, dotyczące historii naszego miasta. Z pewnością wybierzemy się jeszcze na wycieczkę po naszym pięknym mieście, aby zgłębiać jego tajniki i odkrywać fascynującą historię.

Autor: Karolina Brodzka