Przygotowania do obchodów 120-lecia czas zacząć

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice!

Już za 2 lata nasza „Staruszka Dwójka” obchodzić będzie 120-lecie istnienia. Do tej ważnej uroczystości musimy się należycie przygotować. Nasza szkoła, choć wiekowa, ma swój niepowtarzalny klimat. Staramy się każdego roku poprawić jej wizerunek. Jak zauważyliście, remontujemy klasy i korytarze, przy tej okazji serdecznie dziękujemy za wykonanie wielu prac remontowych dwóm rodzicom: p. Sławkowi Winiarskiemu i Łukaszowi Rasielewskiemu z firmy REM-BUD oraz naszym pracownikom: p. Z. Konieczkowi, Z. Zabiegłemu i J. Makowskiemu. Chcielibyśmy jeszcze zmienić teren wokół szkoły. Akcja „120 krzewów na 120-lecie” nadal jest aktualna. We wrześniu zajmiemy się przyszkolnym ogródkiem. Posadzimy krzewy, wykorzystując talony z Centrum Ogrodniczego, podarowane przez naszych absolwentów. Ruszamy też z akcją „Tulipan”. Jest nas w szkole (uczniów i pracowników) prawie 400. Jeśli każdy z nas przyniesie chociaż jedną cebulkę tulipana, to wyobraźmy sobie wiosną widok kwitnących przed szkołą czterystu kwiatów Śmiech Zapraszamy rodziców do włączenia się w prace porządkowe wokół szkoły i sadzenie roślin. W sobotę 24 września ruszamy z pracami w ogrodzie, a po pracy wszystkich uczestników „czynu społecznego” zapraszamy na ognisko.

Kolejną inicjatywą zaproponowaną przez nauczycieli jest wykonanie zdjęć klasowych przez zaprzyjaźnionego artystę-fotografika. Zdjęcia te będą ozdobą wizytówek klasowych na stronie internetowej, a dodatkowo każdy uczeń będzie mógł kupić odbitkę za symboliczną złotówkę. Zdjęcia będą wykonywane w plenerze, na każdym z nich pokażemy oprócz dzieci, różne zakątki Chełmży. W ten sposób będziemy promować nasze miasto i naszą szkołę poprzez stronę internetową, którą odwiedza miesięcznie ponad 10 tys. osób.

Głównym celem przygotowań jest jednak renowacja sztandaru. Uroczystość nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru miała miejsce 9 maja 1971 roku. A więc od tamtego czasu minęło ponad 45 lat. Po tylu latach konieczna stała się odnowa sztandaru, polegająca na:

• wyhaftowaniu korony nad orłem,
  • wymianie płótna materiałowego i frędzli,
  • wymianie drzewca z głowicą.

Odnowa sztandaru jest dla nas bardzo ważna. Sztandar Szkoły jako szczególny symbol, jednoczy kolejne pokolenia uczniów. Koszt naprawy sztandaru jest bardzo wysoki. Rada Rodziców zadeklarowała pokrycie połowy tego wydatku. Dlatego ważna jest każda akcja, (zbiórka makulatury, elektrośmieci, korków, kiermasze), z której dochód przeznaczony zostanie na ten cel.

Liczymy na ogromne zaangażowanie i pomysły,

a „nagrodą za dobry czyn jest już to,

że można było go spełnić…”

sz