Zajęcia profilaktyczne „Świadomi zagrożeń”

9.06.2016r. uczniowie klas VI wzięli udział w zajęciach profilaktycznych „Świadomi zagrożeń” dotowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego prowadzonych przez panią Marzenę Tomaszewską-Gdak z Towarzystwa „Powrót z U”.

Tematem pierwszej godziny spotkania były uzależnienia od komputera. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są fazy i objawy uzależnienia od komputera, Internetu, portali społecznościowych, zastanawiali się, czy czasami u siebie nie zauważają niepokojących symptomów oraz otrzymali informację, gdzie zgłosić się o pomoc.

Druga godzina spotkania poświęcona była niebezpieczeństwom związanym z narkotykami, dopalaczami. Przedstawione zostały negatywne skutki zażywania narkotyków na organizm człowieka, aspekty prawne, miejsca, w których można szukać pomocy.

Najpierw w dwugodzinnych zajęciach uczestniczyła klasa VI b, następnie klasa VI a.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman