Mole książkowe z Ic

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."

„KSIĄŻKI NASZYCH  MARZEŃ”

Na przełomie maja i czerwca wspólnie z całą szkołą realizowaliśmy projekt „Książki naszych marzeń”. Głównym celem tego przedsięwzięcia była promocja czytelnictwa oraz rozwijanie u najmłodszych czytelników zainteresowania książkami, czytaniem, jak również ukazywanie walorów czytania i korzyści z niego płynących.

Dzieci w ramach realizacji założonego planu odwiedzały biblioteki, uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych. Poznawały ich pracę , uczestniczyły w głośnym czytaniu, odkrywały książki z zakresu literatury dziecięcej. Uczniowie spędzili  dzień z ulubioną książką, co było okazją do wykonania własnych książek i zakładek.

W czasie realizacji projektu poznawaliśmy przygody Bolka i Lolka, cioci Jadzi i Mikołajka. Perypetie tych bohaterów wywołały w nas wiele emocji i sprawiły wiele radości. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy rodziców. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony nam czas.

Teraz już wiemy, że czytanie może być także świetną zabawą. Podsumowując, stwierdzamy, że „książka jest naszym przyjacielem”.

Mole książkowe z Ic

Autor: Karolina Brodzka