Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

cz

W ramach projektu edukacyjnego KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ 13 maja 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas I-III. Konkurs składał się z dwóch etapów. W I etapie uczestnicy przeczytali  przygotowany wcześniej dowolny fragment prozy. W II etapie otrzymali do przeczytania krótki fragment książki wybrany z pozycji zakupionych w ramach projektu  KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ tj. „Kacperiada”, „Opowiadania dla łobuzów”, „Nie martw się cukierku” oraz „Ciocia Jadzia w Rzymie”. Słuchając i oceniając występy uczniów, jury brało pod uwagę: bezbłędność czytania, płynność, wyrazistość oraz interpretację czytanego tekstu. Wszystkim  dzieciom  bardzo dziękujemy za zaangażowanie i piękną prezentację, a rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Laureatami konkursu zostali:

KLASY I

Mistrz Czytania – Karol Zduński kl. Ia

Wyróżnienie: Wiktoria Kawecka kl. Ic, Szymon Chomski kl. Id i Julia Opaciska kl. Ib

KLASY II

Mistrz Czytania – Zuzanna Kwiatkowska kl. IIc i Natalia Zielińska kl. IIc