Druga edycja Edukacji Żywieniowej

Ruszyła kolejna edycja programu „Edukacja żywieniowa dzieci klas II-III szkół podstawowych oraz ich rodziców z powiatów toruńskiego i chełmińskiego”. 27.04.2016r.  odbyły się pierwsze zajęcia przeprowadzone przez panią Agnieszkę Augustyniak. Na początku zajęć dzieci wypełniały obrazkowy kwestionariusz preferencji żywieniowej. Następnie przeprowadzona była rozmowa o mięsie i coca –coli, na podstawie której dzieci miały wysunąć wniosek, że nie jesteśmy inni, niż niektóre zwierzęta. Na koniec zajęć został przeprowadzony eksperyment.  W jednym słoiku zostało  umieszczone mięso, które zostało zalane coca – colą. W drugim do mleka dodano coca – colę.  Uczniowie  mają codziennie sprawdzać słoiki  i zapisywać co zaobserwowały.

Autor: Martyna Mączkowska