Trzymaj formę!

Nasza szkoła włączyła się do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” promującego aktywność fizyczną oraz prawidłowy, czyli zróżnicowany i zbilansowany sposób odżywiania się młodzieży szkolnej.

Organizatorami programu są Główny Inspektorat Sanitarny, Polska Federacja Producentów Żywności oraz Fundacja  Żywność, Aktywność Fizyczna i Zdrowie.

„Trzymaj formę!” skierowany jest do uczniów klas V i VI oraz ich rodziców.

Uczniowie wezmą udział w zajęciach edukacyjnych, zabawią się w badaczy – sprawdzą, czy dieta koleżanek i kolegów z klasy jest zgodna z zasadami diety zbilansowanej, będą mogli włączyć się do szkolnych imprez sportowo-turystycznych, do akcji „Kolorowe śniadanie”.

Rodzice otrzymają ulotki „Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej”. Mamy nadzieję, że będą wspierać swoje dzieci w realizacji zadań związanych z programem.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman