„Świadomi zagrożeń”

u

W ramach projektu „Świadomi zagrożeń” współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego odbyło się w naszej szkole w dniu 20.04.2016r. spotkanie edukacyjno-informacyjne dla rodziców uczniów klas V-VI z zakresu profilaktyki uzależnień. Prowadząca mgr Izabela Nowak-Przygoda mówiła o środkach psychoaktywnych, dopalaczach, lekach, sygnałach ostrzegawczych (jak rozpoznać pierwsze symptomy), sposobie postępowania z dzieckiem podejrzanym o eksperymentowanie ze środkami psychoaktywnymi. Przekazała informacje, gdzie szukać pomocy, a przede wszystkim poruszyła ważne kwestie związane z okresem dorastania młodych ludzi.

Rodzice otrzymali ulotki dotyczące problematyki uzależnień. Na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego w zakładce Zdrowie znajdą Państwo ważne informacje na temat dopalaczy, ulotki, filmy, infolinię ( giv.gov.pl ).

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman