Ogłoszenie o zapisach do szkoły

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży ogłasza nabór do klas pierwszych dzieci urodzonych w roku 2009 i 2010 oraz do odziału przedszkolnego tzw. "zerówki"

Od 29 lutego do 31 marca 2016 r. będą trwały zapisy do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego.

Do klas I zapisujemy dzieci urodzone:

1.  W 2010 r. (sześciolatki), które na wniosek rodziców, zostaną zapisane do klasy pierwszej, jeśli:
  • Korzystały z wychowania przedszkolnego w roku poprzedzającym rok szkolny, w którym mają rozpocząć naukę w klasie pierwszej,
  • Nie korzystały z wychowania przedszkolnego, ale uzyskały opinię poradni psychologiczno –pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki wszkole podstawowej.
  • 2. W 2009 r. (siedmiolatki):

- Którym na wniosek rodziców w roku szkolnym 2015/2016 odroczono spełnianie obowiązku szkolnego,

- Którym na wniosek rodziców odroczono spełnianie obowiązku szkolnego w okresie od września do grudnia 2015,

- Które na wniosek rodziców będą kontynuowały naukę w klasie pierwszej w roku szkolnym 2016/2017 – dotyczy dzieci, które rozpoczęły edukację w klasie pierwszej w roku szkolnym 2015/2016, jako 6-latki (dziecko takie nie podlega klasyfikacji rocznej ani promowaniu do klasy drugiej, a także nie otrzymuje świadectwa promocyjnego, jednak dziecko to do końca roku szkolnego 2015/2016 będzie zobowiązane do kontynuowania nauki w klasie pierwszej).

Do oddziału przedszkolnego zapisujemy dzieci urodzone w 2010 roku z terenu całego miasta.

Aby zapisać dziecko do klasy pierwszej lub do oddziału przedszkolnego należy wypełnić kartę zgłoszenia (dzieci z obwodu SP2) lub wniosek (dzieci spoza rejonu szkoły), do pobrania na naszej stronie internetowej lub w sekretariacie szkoły.

Należy też zabrać i okazać dokument potwierdzający dane dziecka (do wglądu) i PESEL dziecka.

Rodzice dzieci zameldowanych w rejonie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży, którzy wybrali dla swojego dziecka inną szkołę proszeni są o zgłoszenie tej informacji.

Rejon szkoły obejmuje ulice:

Bulwar 1000-lecia, Browarna, Cicha, Głowackiego, Kopernika, Kościuszki, Ks.Piotra Skargi, Letniskowa, Paderewskiego, Pensjonatowa, Pogodna, Pułaskiego, Rekreacyjna, Sądowa, Sienkiewicza, Sikorskiego numery parzyste 2-28 i numery nieparzyste 1-21, Słoneczna, Spacerowa, Strzelecka, Św.Jana, Targowa, Turystyczna, Wczasowa, Widokowa, Wodna.