XI Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej
„Cztery jabłuszka”, „Plama na podłodze” czy „ Strach na wróble” to tylko niektóre tytuły wierszy Czesława Janczarskiego i Janiny Porazińskiej, które przygotowali uczestnicy XI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Interpretacji Poezji Dziecięcej.
W konkursie brało udział 25 młodych artystów z klas I - III, którzy przybyli do nas ze szkół podstawowych w Grzywnie , Łubiance, Turznie oraz SP Nr 3 i Nr 5 w Chełmży.
Wszyscy uczestnicy konkursu byli dobrze przygotowani i reprezentowali wysoki poziom artystyczny.
Komisja konkursu po burzliwych obradach przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
W KATEGORII KLAS I
Równoległe I miejsce zajęły:
- Alicja Gabor ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży
- Weronika Parzyszek ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży
Równoległe II miejsce zajęły:
- Konstancja Bartnik ze Szkoły Podstawowej Łubiance
- Natalia Jabłońska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
Równoległe III miejsce zajęli:
- Bartosz Brudniak ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży
- Maja Górska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
Wyróżnienia :
- Aleksandra Kufel ze Szkoły Podstawowej Grzywnie
- Natasza Szreiber ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chełmży
- Martyna Kontowicz ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie
W KATEGORII KLAS II
I miejsce zajęła:
- Kornelia Jędzura ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży
Równoległe II miejsce zajęli:
- Lena Krywalska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
- Maksymilian Kuligowski ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
Równoległe III miejsce zajęli:
- Daniel Bering ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chełmży
- Katarzyna Langowska ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
Wyróżnienia :
- Antonii Wyczółkowski ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie
- Marika Kick ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chełmży
- Dominik Zieliński ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
- Katarzyna Stopińska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży
W KATEGORII KLAS III
I miejsce zajęła:
- Julia Szlendak ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Chełmży
II miejsce zajęła:
- Weronika Chojnacka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chełmży
Równoległe III miejsce zajęły:
- Marika Czyszek ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie
- Dominik Machowski ze Szkoły Podstawowej w Turznie
Wyróżnienia :
- Oliwia Zawada ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie
- Zofia Zygarska ze Szkoły Podstawowej w Turznie
- Julia Gębka ze Szkoły Podstawowej w Turznie
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za przyjęcie naszego zaproszenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do: p. Urszuli Meszyńskiej, Magdaleny Łubkowskiej – Stanisławskiej, Moniki Myszkowskiej oraz Małgorzaty Wiatr, za pomoc i pracę w komisji konkursu.
Organizatorki:
Maria Grubecka
Jola Tarkowska