• Odwiedziny: 4420842

Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Czy Walt Disney był Anglikiem? Gdzie znajduje się Stonehenge? Czy James Bond jest z USA? Te i wiele innych pytań pojawiło się na konkursie z wiedzy o krajach anglojęzycznych, który odbył się w naszej szkole w dniu 5 czerwca.

12 uczestników z czterech szkół: SP2, SP3, SP5 z Chełmży i SP z Grzywny zmierzyło się w dwóch etapach z tymi trudnymi pytaniami. Wszyscy okazali się ekspertami, bowiem różnice punktowe były niewielkie. Konkurs wygrał uczeń naszej szkoły Przemysław Kobusiński, a 2. i 3. miejsce zajęli kolejno uczniowie SP5 w Chelmzy: Julia Szlendak i Tobiasz Trybuszewski. Wyróżnienie otrzymała też uczennica SP z Grzywny. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę, które ufundowali sponsorzy: wyd. Oxford, wyd.Macmillan, Urząd Miasta Chełmży i Dyrekcja SP2 w Chełmży. Dziękujemy uczestnikom, nauczycielom i zapraszamy w przyszłym roku.

Autor: Katarzyna Gajewska