Wielkie Manewry

Za nami kolejny piknik rodzinny, tym razem w stylu militarnym. Całe boisko zaroiło się dzisiaj od dzieciaków i dorosłych ubranych w stroje moro. Zabawę zaczęliśmy od pokazu musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych ze Szkoły Podstawowej w Kończewicach.

Następnie ci sami uczniowie przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy.

Nasza aukcja prowadzona przez panią dyrektor Matyasik przyniosła niesamowite rezultaty. Sprzedano ponad 30 prac plastycznych wykonanych przez uczniów wszystkich klas.

Nie zawiedli też strażacy, którzy przybyli aby chłodzić dziecięce głowy w ten upalny dzień.

Młodsze klasy pokonywały tor przeszkód „Sprawni jak żołnierze”, ćwiczyli pod okiem kolegów z gimnazjum. Klasy starsze rozegrały mecze w siatkówkę i unihokeja.

Przez cały czas czynna była militarna fotobudka oraz kawiarenka „Pod lipami”, gdzie serwowano żołnierską grochówkę, kiełbaski z grilla, ciasta i napoje. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której do wygrania było ponad 300 gadżetów.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie i prowadzenie tej wspaniałej imprezy: rodzicom, sponsorom, strażakom, p. Małgosi i p. Adzie z SP Kończewice, nauczycielom wychowania fizycznego, pani fotograf, pani pedagog, paniom ze świetlicy, paniom kucharkom i panom woźnym.

Dziękujemy!!!

Autor: Wiesława Burandt-Dejewska