„Wiersze naszych babć i dziadków”- eliminacje do konkursu powiatowego dla klas I i II

15 maja uczniowie klasy 1b  Ania Więcławska, Laura Zduńska, Mikołaj Hapka, Wiktor Swinarski oraz Jaś Mieloch z klasy 2a wzięli udział w eliminacjach do Powiatowego Konkursu  na interpretację wiersza, zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Chełmży, Filię dla Dzieci i Młodzieży.

Celem konkursu było ukazanie walorów dawnej poezji dla dzieci oraz stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych zdolności aktorskich. Wszystkie występy małych artystów były wspaniałe i zostały nagrodzone gromkimi oklaskami.

Jury wyłoniło spośród uczestników finalistów, którzy będą reprezentować nasze miasto 6 czerwca w konkursie finałowym. Są to : Jan Mieloch z klasy 2a oraz Wiktor Swinarski z klasy1b.  Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Hapka z klasy 1b.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.  Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do występów.

Autor: Maria Grubecka