Z wizytą w Trójmieście

Ostatni dzień tygodnia spędziliśmy nad morzem. Wcześnie rano wyjechaliśmy z Chełmży, ponieważ nad uroczym polskim morzem, czekało na nas mnóstwo atrakcji.

Przygodę w Trójmieście zaczęliśmy od warsztatów w Gdyńskim Akwarium, wybierając się na dno oceanu. Następnie przeszliśmy na piętra, by móc podziwiać ekspozycje przedstawiające tajemnicze głębie wód świata. Szczególnie rafy koralowe i niesamowicie kolorowe okazy różnorodnych ryb, wywarły na nas największe wrażenie.

Po wyjściu z oceanarium spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki, podziwiając port i zacumowane w nim statki. Mieliśmy okazję zobaczyć wpływający do portu kontenerowiec.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie, obecnie już statku muzeum, a mianowicie „Daru Pomorza”. Uczniowie we wnętrzach statku szkoleniowego, jakim był „Dar Pomorza”, dzięki rekwizytom i zachowanym z  tamtego okresu, tzn. sprzed 120 lat,  meblami, maszynami, mundurami, wyposażeniem pomieszczeń, mieli okazję poznać namiastkę ówczesnego życia na statku.

Słońce przygrzewało tego dnia bardzo mocno, aczkolwiek nie odczuwaliśmy tego w czasie rejsu statkiem pasażerskim z Gdyni do Spotu. Przypłynęliśmy do samego molo, gdzie po zejściu z pokładu odbyliśmy przyjemny spacer po sopockim molo, wsłuchując się w szum fal. Po zejściu z mola, blisko było do plaży, zatem nie mogło nas ominąć moczenie nóg w morskiej wodzie, leżakowanie na rozgrzanym piasku i spacer brzegiem morza w poszukiwaniu muszelek. Zbiory były dosyć obfite.

Po obiedzie, pogoda pokrzyżowała nam nieco plany, jednakże wycieczka była bardzo udana, a dzień przyjemny. Dzieci choć zmęczone, wróciły bardzo zadowolone, ale i bogatsze w wiedzę na temat trzech nadmorskich miast, które tworzą harmonijną całość.

Na pewno tam jeszcze wrócimy.

Autor: Karolina Brodzka