Gala rozdania nagród Konsula Honorowego Finlandii

27 stycznia wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Złejwsi  Wielkiej. Odbyło się tam uroczyste rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego „Cztery pory roku w Dolinie Muminków”.

Jury nagrodziło i wyróżniło 38 osób w czterech kategoriach wiekowych. Przedział wiekowy wynosił od 4 do 16 lat. W III kategorii wiekowej 11-13 lat nasi uczniowie zdobyli 4 spośród 5 nagród, które wręczał sam Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Toruniu pan Tadeusz Pająk. Nagrodzone prace były wyświetlane na ogromnym ekranie multimedialnym. W czasie prezentacji mogliśmy wysłuchać profesjonalnych interpretacji naszych dzieł plastycznych.

Przygody Muminków, sympatycznych trolli  mieszkających w fińskiej dolinie znane są dzieciom i dorosłym na całym świecie. Mimo upływu lat ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Dlatego ogromną niespodzianką dla wszystkich nagrodzonych były książki autorki Tove Jansson oczywiście o przygodach Muminków i cudne, kolorowe, pachnące świeżością kalendarze przygotowane na tę okazję. W kalendarzach znalazły się wszystkie nagrodzone prace plastyczne wraz z nazwiskami ich autorów. W czasie uroczystości obejrzeliśmy też krótki film promujący Finlandię a na koniec był słodki poczęstunek. Do domu wracaliśmy w znakomitych humorach.

Autor: Marzanna Przybyszewska