Moja choinka

Choinka, która stoi w moim pokoju, nie jest za wysoka. Ma 1,50 cm wysokości. Jest sztuczna, ale za to bardzo ładna.

Na jej zielonych gałązkach zawieszone są duże, kuliste, złoto - bordowe bombki. Ozdabiają ją również wykonane z drewna, czerwone koniki i renifery. Na niektórych gałązkach poprzypinane są ptaszki z długimi, pierzastymi ogonami. Choinkę zdobią również bombki w kształcie owocu granatu, szklane baletnice i jelonki, mikołaje i aniołki. Uroku dodają jej także cukrowe laseczki i ręcznie robione pierniki. Na jej czubku lśni złota gwiazda z aniołkiem . Blasku dodają jej kolorowe światełka i złote łańcuchy wykonane z koralików.
           Uważam, że moja choinka jest piękna i wyjątkowa, tak jak wyjątkowe są święta Bożego Narodzenia.

Natalia Jabłońska

kl. IV D