W Muzeum Piernika

Boże Narodzenie to święta pachnące piernikiem. Uczniowie klas czwartych przywieźli do domu własnoręcznie zrobione pierniki, aby powiesić je na choince.

Pod opieką wychowawczyń pojechali do Muzeum Toruńskiego Piernika znajdującego się w Toruniu przy ul. Strumykowej 4. Najpierw kupili pamiątki w kolorowych kramach na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Staromiejskim, potem spacerkiem po świątecznie udekorowanej ulicy Szerokiej udali się do muzeum. Upiekli pierniki, zwiedzili muzeum, poznali historię tego miejsca, dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego toruńskiego piernika, czyli „katarzynki”, mogli nawet wsiąść do starego samochodu dostawczego – Żuka. Do domu wrócili pełni wrażeń, choć trochę zmarznięci.

Autor: Marzena Antas-Surmiak