Witaminki, Świeżaki i Śniadanie Daje Moc

8 listopada, to dzień, który w Europie obchodzony jest jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej właśnie okazji kolejny raz,  nasza szkoła wzięła udział w VII już edycji ogólnopolskiego programu „Śniadanie Daje Moc”.

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To idealny start na nowy dzień, jeśli śniadanie jest bogate w zdrowe produkty i zbilansowane.

Takie właśnie założenia przyświecały naszej dzisiejsze akcji. Miała ona na celu zwiększyć świadomość dzieci nt. zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w ich życiu.

Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali dzisiaj śniadania i zdrowe sałatki. W czasie plastyki z panią Marzanną Przybyszewską, dzieci wykonały wesołe ludki z warzyw i owoców. Każda z klas 4-7 wykonała plakat propagujący zdrowy tryb życia, zaś uczniowie z klas młodszych, przygotowali zdrowe jadłospisy, na podstawie których nasze niezastąpione panie z kuchni przygotowały pyszny i zdrowy obiad.

Samorząd Uczniowski wraz ze swoimi opiekunami, panią Martą Parzyszek i panem Mariuszem Bogaleckim, przygotował wiele atrakcji dotyczących zdrowego odżywiania, m.in. prezentacje, scenkę i stanowisko, gdzie wykonywano doświadczenia i sprawdzano skład chętnie spożywanych przez uczniów produktów.

Samodzielnie przygotowane zdrowe i kolorowe śniadanie, dało siłę do zabawy z licznie przybyłymi świeżakami tego dnia, w rytm ponadczasowej piosenki o witaminkach.

Wiadomo przecież, że w zdrowym ciele, zdrowy duch!!!

Karolina Brodzka

Witaminki, witaminki…

Środa upłynęła nam zdrowo, kolorowo, energetycznie i witaminowo! W sali gimnastycznej odbyła się impreza propagująca zdrowe odżywianie dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Maluchy zaprezentowały zdrowe jadłospisy, starsze klasy zaś plakaty zachęcające do zdrowego odżywiania. Poznaliśmy ważną rolę witamin i składników mineralnych . A uczniów zadziwił eksperyment, z którego dowiedzieli się ile łyżeczek cukru zawiera szklanka coli, a ile tłuszczu i soli paczka chipsów. Warto wiedzieć , że dorównują swą kalorycznością normalnemu obiadowi. Rezygnujemy ze śmieciowego jedzenia na rzecz świeżych owoców i warzyw, pijemy wodę niegazowaną.

To nam na pewno wyjdzie na zdrowie!

Marta Parzyszek