Zamknięci w pokoju

Pokój pełen zagadek i tylko 60 minut żeby z niego uciec – tak można w skrócie opisać grę typu Escape Room, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. To prawdziwy wyścig z czasem, któremu towarzyszy znakomita zabawa i emocje rosnące z minuty na minutę.

Uczniowie klasy 7b naszej szkoły, 6 listopada 2017r. udali się do jednego z toruńskich Escape Roomów, aby przez godzinę szukać wskazówek, łamać kody, rozwiązywać łamigłówki i poznawać tajemnice – wszystko po to, by uciec z pokoju zanim skończy się czas.  Uczniowie dobrali się w cztery grupy i w takich grupach odwiedzili jeden z czterech tematycznych pokoi. W każdym pokoju było mnóstwo kłódek, a ostatnia z nich kryła klucz, który otworzy drzwi. Aby do niego dotrzeć należało rozwiązać szereg zagadek i tajnych kodów, których rozwiązanie znajdowało się nigdzie indziej niż w pokoju w którym byli zamknięci. Liczył się spryt, spostrzegawczość, a przede wszystkim współpraca w grupie.

Wszystkie grupy osiągnęły zamierzony cel – udało się wspólnie rozwiązać liczne zadania i wyjść z zamkniętych pomieszczeń.

Zabawa była przednia, a satysfakcja ogromna, bo cel został osiągnięty wspólnie.

Autor: Bożena Majewska