Pasowanie na czytelnika i dzień postaci z bajek w 1b

W poniedziałek do  klasy 1b przybyły  postacie z książek. Był Harry Potter, Mikołajek, Czerwony Kapturek, Dzwoneczek, Królewna Śnieżka, Kot w butach, wróżki i czarodziejki, Pokemon, rycerz i nawet kucharz z książki kucharskiej.

. A to wszystko w związku z pasowaniem na czytelnika przez naszą panią bibliotekarkę w bibliotece szkolnej. Każdy mógł wypożyczyć samodzielnie wybraną książeczkę. A potem – owocowa dyskoteka czytelników, gdzie czekało na wszystkich pyszne ciasto, galaretki i własnoręcznie przygotowane owocowe szaszłyki.  Były też zadania do wykonania: bajkowe zagadki, zadanie Kopciuszka,  jabłko śpiącej królewny. Pojawiły się mole książkowe, z czego bardzo ucieszyła się wychowawczyni. Bo być takim molem jest ok !

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dnia postaci z bajek.

Uczniowie 1b z wychowawczynią.

Autor: Maria Grubecka