Spotkanie z pisarką Elżbietą Bednarczyk

Piątkowe przedpołudnie uczniowie klas II i III, spędzili w Bibliotece Dziecięcej na spotkaniu z pisarką książek dla dzieci. Pani Elżbieta Bednarczyk znana jest z utworów dla dzieci, takich jak: „Kłótnia w tornistrze”, „Zimowa przygoda królika”, „Figlarne myszki”, „Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada też prozę dla dorosłych i sztuki teatralne: „Odrodzenie duszy” czy „Dar życia”.

Na początku spotkania pani Elżbieta odkryła przed zgromadzoną publicznością swój kolejny talent, tym razem aktorski i w ramach niespodzianki dla dzieci wykonała cygański taniec. W czasie rozmów z dziećmi, autorka przekazała uczniom wiele cennych wartości i zachęcała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli a ponadto do czytania książek, ponieważ one nas ubogacają i poszerzają naszą wiedze o świecie.

Autorka od ponad 20 lat mieszka w Australii. Opowiadała o tym, jak wygląda życie w tym kraju, ilustrując to pokazem slajdów. Dzieci mogły poznać jak wygląda szkoła i nauka w Australii, tamtejszą zjawiskową florę i faunę oraz sposoby spędzania czasu wolnego.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem.

Autor: Karolina Brodzka