Piesza wycieczka do Zalesia

28 września klasa 4d wybrała się na wycieczkę pieszą do Zalesia. Wycieczka miała na celu popularyzację walorów przyrodniczych i krajobrazowych Gminy Chełmża, rozwijanie turystyki pieszej, integrację klasy i popularyzację przepisów ruchu drogowego; promowanie aktywności uczniów oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości; umiejętność współpracy, integracji klasowej i zasad zdrowej rywalizacji w konkurencjach sprawnościowych; poznawanie historii i miejsc pamięci narodowej. Uczniowie na trasę 7 kilometrową wyruszyli w wyśmienitych humorach, gdyż tego dnia pogoda była bardzo piękna. Pierwszym przystankiem był pomnik postawiony w hołdzie kobietom narodowości żydowskiej, ofiarom hitlerowskiego faszyzmu w Grodnie, gdzie w latach 1944-45 zginęło 720 kobiet pochodzenia żydowskiego. Uczniowie zapalili znicze dla uczczenia pamięci kobiet pochodzenia żydowskiego. Następnie klasa udała się do Zalesia, gdzie uczniowie brali udział w konkurencjach sprawnościowych i rekreacyjnych, piekli kiełbaski i wspólnie bawili się. Wychowawca klasy składa serdeczne podziękowania Panu Marcinowi Bujanowskiemu za pomoc przy organizacji wycieczki.

Autor: Krzysztof Dembiński