Miejskie Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych

26 września na terenie przyległym do „Orlika” przy ulicy Frelichowskiego odbyły się Miejskie Zawody w Drużynowych Biegach Przełajowych. Do współzawodnictwa przystąpili uczniowie Sp 2 i Sp 3, którzy rywalizowali ze sobą w różnych kategoriach wiekowych.

Rocznik 2007 i młodsi miał do pokonania dystans 600m.

W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Kimberley Szczypińska, Oliwia Ziółkowska, Julia Ziółkowska, Klaudia Górzyńska, Jagoda Stodulska, Natalia Zielińska, Zuzanna Michalska.

W kat. chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Dawid Hapkie, Michał Obermueller, Kacper Kwietniewski, Andrzej Łęgowski, Karol Olszewski, Marcel Szydzik, Radosław Gajewski, Miłosz Skomra.

Kolejne zwycięstwo odnieśliśmy jako drużyna na dystansie 1000m w kat. chłopców rocznik 2005 i 2006. W zwycięskiej drużynie pobiegli: Nikodem Grabowski, Martin Strzyżewski, Mateusz Kuczma, Robert Czajkowski, Eryk Szczygieł, Kordian Zieliński.

Uczniowie zwycięskich drużyn będą reprezentowali naszą szkołę i miasto na zawodach powiatowych w Złejwsi Małej , które odbędą się 28.09. Wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów  w tychże zawodach.

Uczniowie zostali przygotowani i pozytywnie zmotywowani przez panią Małgorzatę Sadzikowską oraz panów Krzysztofa Dembińskiego i Mariusza Bogaleckiego.

Autor: Mariusz Bogalecki