• Odwiedziny: 4412000

„Bogowie wojny” w Biskupinie

Słoneczna środa upłynęła klasom IV i V pod znakiem niezapomnianego festynu archeologicznego. W wiosce piastowskiej uczniowie mogli poznać tajniki pradawnych rzemiosł: farbiarstwa, tkactwa, garncarstwa i rogownictwa. Dzięki licznym warsztatom i ekspozycjom, dzieci mogły sobie wyobrazić jak wyglądało życie codzienne mieszkańców Biskupina. Miały także niepowtarzalną okazję zgłębić rytuały wojenne Słowian. Młodzież odwiedziła obóz legionistów rzymskich Legio XXI Rapax. Były także świadkami  bitwy legionistów  z barbarzyńskimi Dakami. Jak mawiali starożytni „Qui gladio ferit, glado perit” (Kto mieczem wojuje, od miecza ginie).

Serdeczne podziękowania za niezapomniane wrażenia  dla pana Grzegorza Krywalskiego, w imieniu dzieci, składają wychowawczynie klas: IVb, IVc, Va i Vb.

Autor: Marta Parzyszek