UWAGA! KONKURS!

„KLASA Z POMYSŁEM”

Drodzy Uczniowie! Szanowni Wychowawcy i Rodzice!

Rok 2017/18 to nie tylko pierwszy rok reformy oświaty, gdzie staliśmy się ośmioletnią placówką szkolnictwa podstawowego, ale również okresem intensywnych przygotowań do obchodów:

120 – lecia naszego istnienia.

Dlatego zwracamy się z apelem do całej społeczności o zaangażowanie w twórcze kształtowanie przestrzeni i zmianę estetyki szkolnych wnętrz.

„ Najpierw to my kształtujemy nasze budynki, ale później to one kształtują nas”.

/ W. Churchill /

Dyrekcja oczywiście dołoży starań, żeby zadbać o odpowiednie wyposażenie i zrealizować choć w części plany budżetowe, ale to nie wszystko. Liczymy na Waszą pomysłowość!

Sale lekcyjne mogą zmienić się w miłe pracownie tematyczne, meble można niedrogo odnowić, można też wykorzystać konstrukcje z drewna, palet, innych materiałów, uszyć miękkie siedziska, ustalić własną kolorystykę, odejść od zbędnych gadżetów i przesytu papierowych dekoracji. Szarość ścian zamieńcie na niebanalne murale, a korytarze ukwiećcie roślinami. Zapoznajcie się z zagadnieniami dotyczącymi wzornictwa, architektury wnętrz, street artu, graphic recordingu, drowing tour itp.

Czasem potrzebna jest przerwa - zmiana - odejście od rutyny, po to, żeby móc popatrzeć z innej perspektywy, otworzyć się na nowe możliwości i pomysły. W Internecie jest mnóstwo takich propozycji. Teraz do niego sięgnijcie!

Lekcje nie tylko w ławkach – porzućcie nudę!

Wszystkie ręce na pokład – pracujcie zespołowo metodą projektów!

Zainspirujcie się – dzielcie się doświadczeniami!

Wy to namalowaliście / zrobiliście – Wasza jest przestrzeń!

Ogłaszamy zatem  konkurs na ciekawą, oryginalną aranżację sali dydaktycznej przydzielonej do opieki na dany rok szkolny. Niech Wasi Nauczyciele i Rodzice będą koordynatorami tych przedsięwzięć. Na efekty pracy, skonsultowane z nami wcześniej czekamy do końca kwietnia  2018 roku.

Życzymy powodzenia!

Dyrekcja.