Kierunek Berlin

Klasy Va, Vb i IVb wyruszyły na podbój Europy Zachodniej, do stolicy naszych sąsiadów - Berlina. Program mieliśmy bardzo atrakcyjny. Wyjechaliśmy o godz. 3.15 rano - niewyspani ale podekscytowani i ciekawi, co nam przyniosą te trzy dni...

Około 12.00 w południe rozpoczęliśmy zwiedzanie Poczdamu od ogrodów z pałacem cesarza Wilhelma -San Souci. Na tym ogromnym terenie moglibyśmy spędzić cały dzień, ale mieliśmy jeszcze w planie Studio Filmowe Babelsberg. Ten park rozrywki kryje w sobie wiele atrakcji. Zaczęło się od popisów kaskaderskich i pirotechnicznych, potem świat horrorów i westernów. Do hotelu zjechaliśmy zmęczeni ale ciekawi, co przyniesie jutro.

A drugi dzień to stolica i na początek Muzeum Pergamonu i świat starożytny. Niektóre posągi, mozaiki czy reliefy sięgały czasów 2000 przed narodzeniem Chrystusa. Jak Berlin, to obowiązkowa wizyta przy Bramie Brandenburskiej i Reichstagu oraz spacer wzdłuż Muru Berlińskiego. Nie zabrakło też zakupów w Primarku przy Alexander Platz.

Ostani dzień to najlepsza zabawa na Tropikalnej Wyspie. Poczuliśmy się jak na wakacjach: rwąca rzeka, zjeżdżalnie, morze południowe i błekitna laguna. Zabawie nie było końca. Dziękujemy naszym wychowawczyniom za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki Wyluzowany

Autor: Katarzyna Gajewska