Etap powiatowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

m

22 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Górsku odbyły się  eliminacje  XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów – etap powiatowy. W turnieju mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych klas  4-6 i gimnazjalnych. Turniej miał  charakter wieloetapowy.

Szkoły podstawowe reprezentowane były  przez czteroosobowe (2 dziewczynki i 2 chłopców) drużyny danej szkoły.  Drużyny, które zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach powiatowych będą rywalizować w eliminacjach wojewódzkich.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

• popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  • kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  • popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

• Marta Marchlewska z kl.Va,
  • Kinga Kowalczyk z kl. Va,
  • Kacper Montewski z kl.VIb,
  • Wojciech Więcławski z kl.Vb.

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa z Młyńca, nasza szkoła zajęła IV miejsce. Na wyróżnienie zasługuje Wojciech Więcławski który indywidualnie w turnieju zajął III miejsce. Brawo!

Autor: Zbigniew Konieczek