„Na ratunek naszej planecie!”- Sprzątanie Chełmży

Kolejny już raz przystąpiliśmy do „Sprzątania świata”, konkretnie naszego miasta. Akcja cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem.

Celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych oraz motywowanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

W najbliższą niedzielę, tj. 22 kwietnia obchodzimy „Światowy Dzień Ziemi”, zatem już po pierwszej lekcji wyruszyliśmy w teren, aby przygotować naszą planetę specjalnie na ten dzień.

Zabiegi w kierunku kształtowania postaw sprzyjających środowisku podjęliśmy z rana i wyruszyliśmy  na poszukiwanie śmieci. Sprzątanie zostało połączone z kształtowaniem umiejętności odczytywania mapy ora posługiwania się kompasem w czasie wyprawy. Już po chwili okazało się, że śmieci jest sporo i nie trzeba będzie ich wcale szukać J

Uczniowie naszej szkoły zbierali śmieci w wyznaczonym rejonie, między innymi w jego obrębie mieścił się teren parku przy ulicy Maja i plaży, tzw. „płatnej”. Trzeba przyznać, że dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem zbierały śmieci, a poza tym po naszej wizycie w parku zrobiło się zdecydowanie przyjemniej. Sprzyjała też temu pogoda, gdyż było ciepło i słonecznie.

Bez wątpienia  po podjętej akcji, bynajmniej w Chełmży jest czyściej.

Pamiętajmy najłatwiej zacząć zmieniać świat od siebie!

Autor: Karolina Brodzka