Wizyta klasy VIIb w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Chełmży

Klasa VIIb będzie z pewnością mile wspominać zajęcia w pracowni gastronomicznej  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży.

Uczniowie dowiedzieli się, jak zdobyć zawód technika żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharza, jakie są przedmioty nauczania w technikum i szkole zawodowej o tym profilu. Opowiadały o tym starsze koleżanki (niektóre z nich uczęszczały kiedyś do naszej szkoły!). VIIb uczyła się również, jak w ciekawy sposób złożyć serwetki na stół, obserwowała (jak na ostatnie dni karnawału przystało!) proces produkcji pączków i chruścików i oczywiście została zaproszona do degustacji tych wyśmienitych wypieków. Serdecznie dziękujemy pani E. Politowskiej, która prowadziła zajęcia, pod której czujnym okiem uczennice i uczeń ZS przygotowywali słodkie przekąski oraz pani A. Borowicz, która nas na zajęcia zaprosiła.

Ważne doświadczenie dla klasy VII, która już w przyszłym roku będzie dokonywała wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman