„Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”

We wtorek, 19 XII br. uczniowie klasy Vb wybrali się do Wąbrzeźna na musical wystawiany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zieleniu.

Zespół z Zielenia pracował nad nim przez ostatnie 1,5 roku. Twórcami musicalu są Andrew Lloyd Webber (muzyka) i Tim Rice (tekst), kompozytor tak znanych utworów jak "Upiór w operze" czy "Koty".
    Spektakl przedstawia fragment Księgi Rodzajów Starego Testamentu- dzieje Jakuba i jego synów.
W WDK uczniowie wystawili polską wersję musicalu. W główną rolę - Józefa - wcielił się Wiktor Chmiel, uczeń SP w Zieleniu.  Reżyserem musicalu jest dyrektor szkoły pani Sabina Topij- Brylińska. Łącznie nad musicalem pracowało 90 uczniów i 15 nauczycieli.
Dla klasy Vb było to  wielkie przeżycie, gdyż mogli oglądać swoich rówieśników na scenie, w bardzo ciekawym i profesjonalnym spektaklu muzycznym. Po jego zakończeniu mogli osobiście pogratulować i podziękować wykonawcom i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Fot. A. Duda, B. Goleń ( SP Zieleń)

Autor: Alina Duda