Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Wyróżnienie Karinki i Zuzi w IX Powiatowym Konkursie Plastycznym

23 listopada w Starostwie Powiatowym w Toruniu gościli członkowie Jury IX Powiatowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w ciekawym miejscu...”.

Profesorowie  Bogumiła Ronba, Lech Kubiak i Lech Wolski już od 9 lat pochylają się nad konkursowymi pracami dzieci i młodzieży z powiatu toruńskiego, by wyłuskać z nich te, które świadczą o plastycznych talentach autorów. Na co zwracali uwagę Jurorzy Ciekawe ujęcie tematu, oryginalny dobór barw lub technik, ale przede wszystkim spostrzeżenia i emocje przelane na papier za pomocą kredek, farb... .
Tegoroczny temat był dla Komisji szczególnie interesujący, ponieważ konkurs o podobnej tematyce odbył się niedawno także na ich macierzystej uczelni- na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Teraz mieli możliwość porównania jak do tego tematu podeszli najmłodsi. Jak zwykle bardzo trudno było spośród setek prac wybrać kilka, ale Jurorzy doszli do porozumienia i wyłonili grono zwycięzców. Wśród wyróżnionych-klasy 0-III szkoły podstawowe- znalazły się: KARINA GRUBECKA  z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO i ZUZANNA WATRAS z klasy IIIa.
13 grudnia w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyła się uroczysta Gala Konkursowa połączona z wernisażem prac.
GRATULUJEMY!!!

Autor: Zofia Dembek i Małgorzata Karaszewska