Wycieczka do Muzeum Okręgowego i Ogrodu Zoobotanicznego

Dnia 12.10.2017 r. klasy IIa i IIIb pojechały na wycieczkę do Torunia, aby zdobywać wiedzę oraz doskonalić swoje umiejętności. Najpierw dzieci udały się do Muzeum Okręgowego, gdzie uczestniczyły w warsztatach "Prawie wszystko o portrecie". Uczniowie mieli okazję zobaczyć obrazy przedstawiające pejzaż, martwą naturę i portrety. Później dzieci pracowały w grupach i rysowały portret swojej koleżanki lub swojego kolegi. Ta część warsztatów sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. Teraz samodzielnie wykonane prace będą zdobiły nasze sale lekcyjne.

Następnym punktem programu wycieczki były zajęcia w Ogrodzie Zoobotanicznym pt. "Przygotowania przyrody do zimy". Tym razem dzieci zgłębiały swoją wiedzę przyrodniczą w czasie zwiedzania Ogrodu. Na zakończenie spotkania uczniowie wypełniali kartę pracy, aby utrwalić zdobyte wiadomości. Dużą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ptaszarni oraz wspinaczka na placu zabaw. Okazuje się, że wiele można się nauczyć nie tylko w szkole. W ten sposób zdobyte wiadomości dzieci zapamiętają na długo.

Autor: J.Chmielewska i E.Kot