Ludzie listy piszą...

Dzisiaj w Kąciku Młodego Literata zapraszamy do lektury listów do kolegów i koleżanek, których autorkami są uczennice klas IV: Natalia Jabłońska i Martyna Werner.

Zalesie, 28 września 2017 r

Cześć Robercie !

Piszemy do Ciebie ten list, aby opowiedzieć o naszej wycieczce, na której Ciebie nie było.

Wczoraj, pieszo, udaliśmy się na biwak do Zalesia. Opiekowali się nami nasz wychowawca Krzysztof Dembiński i tata Bartka, pan Marcin Bujanowski. Miło i przyjemnie spędziliśmy czas - piekliśmy kiełbaski, pozowaliśmy do zdjęć. Mieliśmy również okazję sprawdzić się w różnych konkurencjach sportowych- skakaniu w workach, prowadzeniu piłki stołowej, skoku na odległość. Czas nam szybko upłynął i trzeba było wracać do domu.

Szkoda, że Cię z nami nie było.

Klasa IV d.

Chełmża, 7 października 2017 r.

Droga Amelko!

Długo Cię nie widziałam. Bardzo za Tobą tęsknię.  Koniecznie chciałabym poznać Twoją młodszą siostrę Ninkę

Chodzę do klasy IV a. Moją najlepszą koleżanką jest Maja.  Ostatnio u mnie w szkole był Dzień Zwierząt. Każdy mógł przynieść swojego pupila do szkoły. Był też weterynarz. Mówił nam, jak mamy się opiekować zwierzętami. Wzięłam Pusię, bardzo się bała moich koleżanek i kolegów. Zbieraliśmy karmę dla pupili, do schroniska w Toruniu.

Mam nadzieję, że w końcu się spotkamy. Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

Martyna