Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI

Ile czasu spędzam przy smartfonie, tablecie, laptopie itp.? Czy rano po przebudzeniu sprawdzam na telefonie komórkowym, czy mam jakieś nowe wiadomości? Czy zdarzyło mi się, że usiadłem do komputera na chwilę, a później okazało się, że spędziłem przy nim dwie, trzy godziny? Czy nie zdążyłem zrobić zadań domowych, bo za długo siedziałem przy komputerze?

Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie klasy VIa i VIb podczas piątkowych zajęć prowadzonych przez p.Marzenę Tomaszewską-Gdak z Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U”. Odpowiedzi skłoniły dzieci do autorefleksji, czy czasami nie są bliscy uzależnieniu od urządzeń i technologii informacyjno-komunikacyjnych, czy nie trzeba czegoś zmienić. Prowadząca zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa w Internecie i podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Druga godzina zajęć poświęcona była problemowi uzależnień od środków psychoaktywnych.

Autor: Izabela Swinarska-Ficerman